iPhone X ma problemy z odbieraniem połączeń

Apple ma problemy z kolejnym modelem swego smartfona. Po kłopotach z łącznością w iPhone 7, tym razem sprawa dotyczy modelu iPhone X, którego użytkownicy nie mogą odbierać połączeń.

Apple od wielu lat boryka się z różnymi rodzajami problemów dotyczących ich smartfonów. Czasem jest to zły dobór materiałów powodujący pękanie szklanych obudów lub wyginanie się aluminiowych, innym razem kłopoty z bateriami.

W ostatnim czasie problemy się jednak nasiliły. W zeszłym tygodniu informowałem o zapowiedzi darmowej naprawy modelu iPhone 7, który z powodu wady konstrukcyjnej gubi połączenie z siecią. Teraz doszedł kłopot dotyczący najdroższego smartfona w ofercie Apple, jakim jest iPhone X.

Jego użytkownicy mają bowiem spore problemy z odbieraniem połączeń. Spraw znana jest już od jakiegoś czasu, ale wygląda na to, że staje się coraz poważniejsza, gdyż zwiększa się liczba wadliwych urządzeń. Posiadacze tego sprzętu twierdzą, że nie mogą odbierać połączeń. Słychać dzwonek, lecz ekran uniemożliwia natychmiastowe odebranie przychodzącego połączenia. Wyświetlacz staje się aktywny dopiero 6-8 sekund później, gdy nasz rozmówca może się już rozłączyć.

Na razie nie wiadomo czy przyczyna problemu jest sprzętowa, czy też związana z oprogramowaniem. Jeśli jednak są to wadliwe podzespoły, to Apple będzie musiało uruchomić kolejny program naprawy smartfonów. Dla amerykańskiego koncernu oznaczałoby to nie tylko spore wydatki, ale też kolejny spadek zainteresowania i tak słabo sprzedającym się sprzętem.

iPhone X

Źródło: Ft.com

You may also like...

2 komentarze

  1. Piti pisze:

    Telefon za taką kasę powinien być ideałem