Surface Phone może być smartfonem składanym

Najnowsze przecieki sugerują, że Microsoft może wciąż pracować nad projektem Surface Phone. Co więcej, nowy smartfon amerykańskiego koncernu może być sprzętem składanym.

Jakiś czas temu Microsoft ogłosił zakończenie swej przygody z rynkiem urządzeń mobilnych. Wygląda jednak na to, że amerykański koncern nie zamierza tak całkowicie się z nim rozstawać. Co jakiś czas pojawiają się bowiem plotki sugerujące, iż pracuje nad smartfonem Surface Phone.

Wprawdzie dotąd niczego oficjalnie nie potwierdzono, ale wygląda na to, że gigant z Redmond nadal pracuje nad tym projektem. Jedno ze źródeł zajmujących się przeciekami, pokazało na Twitterze szkice kilku nowych patentów związanych z Surface Phone. Dotyczą one zawiasów nowego sprzętu, co sugeruje nam, że nowy sprzęt może mieć składane wyświetlacze. Co ciekawe, patent wskazuje, że zawiasy mogą mieć zakres ruchu w 360 stopniach, co znacznie podnosiłoby funkcjonalność sprzętu.

Naturalnie są to tylko patenty, co wcale nie oznacza, że Microsoft nadal zamierza wprowadzić taki sprzęt na rynek. Z drugiej jednak strony składane smartfony zaczynają wzbudzać coraz większe zainteresowanie. Przykładem tego jest ZTE Axon M, a Samsung kilka dni temu potwierdził, że jeszcze w tym roku wprowadzi na rynek taki model. Nie można więc wykluczyć, że firma Billa Gates’a chciałaby to wykorzystać. To oczywiście tylko spekulacje, ale być może dowiemy się czegoś więcej podczas MWC 2018.

Surface Phone

Surface Phone

Surface Phone

Surface Phone

Źródło: Twitter.com

You may also like...