Składany smartfon Samsunga jeszcze w tym roku

Najnowszy raport finansowy Samsunga potwierdza, że firma chce wprowadzić na rynek składany smartfon z ekranem OLED. Co więcej, zamierza to zrobić jeszcze w tym roku.

Od dłuższego czasu spekuluje się na temat nowego projektu Samsunga, jakim jest składany smartfon. W przeciągu kilku lat firma pokazała parę prototypów wyświetlaczy, które mogłyby się w nim znaleźć. Ale wciąż nie było wiadomo kiedy można spodziewać się takiego sprzętu w sklepach.

To już przeszłość, gdyż raport finansowy koncernu potwierdził datę premiery nowego smartfona. Firma chce wprowadzić go do sprzedaży w tym roku. W raporcie możemy przeczytać, że koncern będzie kontynuował starania, by wyróżnić swe smartfony poprzez wykorzystanie najnowocześniejszych technologii. Jedną z nich mają być składane wyświetlacze OLED.

Raport sugeruje więc, że jeszcze w tym roku zobaczymy pierwszy składany smartfon Samsunga, który funkcjonuje pod roboczą nazwą Galaxy X. Nie wiadomo kiedy dokładnie taki sprzęt trafi w ręce klientów.

Firma zdaje sobie jednak sprawę z tego, że klienci mogą być zainteresowani taką nowinką. Z pewnością będzie więc obserwować wyniki sprzedaży modelu ZTE Axon M, który wszedł do sprzedaży w zeszłym roku i jest pierwszym tego typu sprzętem dostępnym na rynku. Nie ma wprawdzie składanego wyświetlacza, lecz dwa niezależne ekrany, ale ogólna jego koncepcja jest zbliżona do pomysłu Samsunga.

składany smartfon

Źródło: Samsung.com

You may also like...