Samsung Galaxy S7 może mieć ekran zawsze włączony

Wygląda na to, że plotki sugerujące, że tym razem Samsung włoży do swego flagowca naprawdę mocną baterię, mogą okazać się prawdziwe. Firma chce bowiem, by ekran Galaxy S7 wykorzystywał funkcję Always On Display, czyli był cały czas włączony.

Najnowsze doniesienia z Korei Południowej informują, że Samsung zarejestrował jako znak handlowy frazę Always On Display, używaną już od jakiegoś czasu w przemyśle urządzeń mobilnych i stosowaną m.in. w ereaderach, smartwatchach oraz smartfonach. Pojawiły się więc sugestie, że producent chce wykorzystać ją w swym najnowszym flagowym modelu, jakim jest Galaxy S7.
Funkcja Always On Display nie jest niczym nowym, jednak w smartfonach jest bardzo rzadko stosowana, ponieważ oznacza, że wyświetlacz jest cały czas aktywny, a to z kolei przekłada się na duże zużycie energii. Jedynie rosyjski Yotaphone ma taką funkcję, ale to dlatego, że posiada dodatkowy ekran w technologii e-tuszu. Znacznie częściej Always On Display spotyka się czytnikach książek, ponieważ wyświetlacze E-Ink nie pobierają energii w czasie wyświetlania obrazu, lecz jedynie jego odświeżenia.

Samsung planuje jednak wykorzystać technologię Always On Display w smartfonach. Nie byłby to wcale tak szalony pomysł, gdyż we flagowych modelach firma instaluje ekrany OLED, które w przeciwieństwie do tradycyjnych LED’ów emitują własne światło. By wyświetlić kolor czarny, wystarczy wyłączyć do podświetlenie, bez wyłączania samego ekranu. Podobne rozwiązanie Samsung zaimplementował już w maksymalnym trybie oszczędzania energii Ultra Power Saving Mode, a teraz chce rozszerzyć zakres jego działania.

Zobacz najtańsze smartfony

W trybie Always On Display, ekran nie byłby oczywiście w pełni włączony, tak jak w przypadku normalnego użytkowania sprzętu, jednak mógłby prezentować powiadomienia, czy też reagować na gesty użytkownika. Trzeba jednak pamiętać, że wiązałoby się to z większym zużyciem energii i bateria wyczerpywałaby się w tempie 1% na godzinę, przy czym zależałoby to od tego jakie działania wykonywane są w tle.

Na razie są to rzecz jasna tylko spekulacje, ale już 21 lutego poznamy wszystkie funkcje nowego modelu.

Źródło: Galaxyclub.nl

You may also like...