Samsung Galaxy S7 – sprzedano ponad 55 mln sztuk

Samsung Galaxy S7 to jeden z lepszych smartfonów koreańskiego producenta. Doceniają go również konsumenci, którzy jak wynika z najnowszego raportu, kupili aż 55 mln egzemplarzy tego modelu.

Choć w sprzedaży od kilku dni jest już Galaxy S8, czyli najnowszy flagowiec opracowanego przez Samsunga, to konsumenci wciąż bardzo chętnie kupują jego poprzednika. Według najnowszego raportu firmy Strategic Analytics, dotychczas produkt sprzedał się w liczbie ponad 55 mln sztuk.

Dane obejmują również pierwszy kwartał bieżącego roku, czyli okres od stycznia do marca. W tym czasie Galaxy S7 oraz Galaxy S7 Edge sprzedały się łącznie w liczbie 7,2 mln sztuk, co jest całkiem dobrym wynikiem. Tak duże zainteresowanie tym modelem wynika przede wszystkim z wycofania ze sprzedaży Galaxy Note 7, który miał problemy z bateriami.

Klienci potrzebujący dużego i mocnego smartfona zdecydowali bowiem, że ich potrzeby doskonale spełni Galaxy S7 lub większy model Galaxy S7 Edge, który dodatkowo oferuje ekran o ciekawej konstrukcji.

Warto dodać, że w pierwszym kwartale tego roku, Samsung sprzedał łącznie 80 mln smartfonów. Odpowiada to 86-procentom całej sprzedaży urządzeń mobilnych tej firmy, która wyniosła 92,8 mln sztuk. Obecnie do koreańskiego giganta należy 23 procent światowego rynku smartfonów.

Samsung Galaxy S7

Źródło: Theandroidsoul.com

You may also like...