Galaxy S8 mógł mieć przycisk Home

Galaxy S8, jak wiemy nie posiada fizycznego przycisku Home. W sieci pojawiły się jednak kolejne szkice telefonu. Mogą one sugerować, że Samsung rozważał pozostawienie tego elementu w nowym produkcie.

Samsung w swym najnowszym flagowcu zdecydował się wprowadzić kilka rewolucyjnych zmian. Jedną z największych było pozbawienie go fizycznego przycisku Home i przeniesienie czytnika odcisków palców na tylny panel. W ten sposób nic nie zaburza frontu telefonu i wygląda on znacznie nowocześniej.

Decyzji o rezygnacji z tego elementu nie podjęto jednak tak od razu. W sieci pojawiły się bowiem najnowsze szkice prezentujące Galaxy S8, na których przycisk Home jest obecny.

Nie wiadomo czy jest to szkic dołączony do patentu, czy też rysunki bazują na prawdziwym prototypie. Należy jednak pamiętać, że producent przygotowuje czasem nawet kilkanaście prototypów, by sprawdzić w ten sposób różne koncepcje. Nie można wykluczyć, że poniższe szkice pochodzą z jednego z nich.

Widać na nich, że przycisk jest znacznie węższy niż w poprzednich modelach. A to oznacza, że producent miał już konkretną wizję i sprawdzał jedynie czy pozostałe elementy do niej pasują. Takie wzornictwo mogłoby się sprawdzić, a wiele osób z pewnością byłoby zadowolonych z pozostawienia przycisku na dotychczasowym miejscu.

galaxy s8

galaxy s8

galaxy s8

Źródło: Galaxyclub.nl

You may also like...