Apple Watch stracił popularne aplikacje

Apple Watch sprzedaje się całkiem nieźle, choć być może niewystarczająco dla producentów aplikacji. Kilka kluczowych narzędzi, takich jak Google Maps, zostało właśnie z tego zegarka usuniętych.

Rynek smartwatchy jest dość rozległy i obecnych jest na nim wielu producentów tych urządzeń. Dominuje jednak Apple, którego Apple Watch w porównaniu do konkurencji notuje największą sprzedaż.

Widocznie nie jest ona jednak na tyle duża, by zainteresować producentów aplikacji. Okazuje się bowiem, że niektóre z najpopularniejszych programów przeznaczonych dla tego urządzenia, zostało z niego usuniętych. Zegarek utrafił właśnie wsparcie ze strony popularnej aplikacji Google Maps. Koncern zapewnia jednak, że już za jakiś czas jej narzędzie nawigacyjne zostanie przywrócone.

Nie byłby to powód do paniki, gdyby smartwatch stracił tylko jedną aplikację. Tymczasem opuściło go jeszcze kilka innych, mianowicie Amazonu oraz eBay. Oba programy wspierały zegarek od początku, jednak wraz z majową aktualizacją okazało się, że zakończyły wsparcie tego sprzętu.

Zniknięcie aplikacji zapewne nie ma związku z wynikami sprzedaży zegarka. Powód może być bardziej prozaiczny, mianowicie rozmiar ekranu. Mały wyświetlacz niezbyt nadaje się do robienia zakupów, więc zapewne dlatego aplikacje zostały usunięte.

Apple Watch

Źródło: Appleinsider.com

You may also like...