Huawei szykuje na ten rok jeszcze jeden składany smartfon

Z doniesień wynika, że jeszcze w tym roku Huawei wprowadzi na rynek kolejny składany smartfon. Ma być wytrzymalszy i znacznie tańszy od obecnych modeli.

Huawei z pewnością zaskoczyło wielu swych fanów, wprowadzając do sprzedaży składany smartfon Mate Xs 2, zamiast oczekiwanego Mate X3. Nie oznacza to jednak, że chiński koncern zakończył na ten rok premiery urządzeń z tej kategorii. Z najnowszych przecieków wynika, że szykuje jeszcze jeden model, który chce wprowadzić do sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

Chińskie źródło twierdzi, że plany firmy zakładają wprowadzenie do sprzedaży wspomnianego model Mate X3. Nowy smartfon będzie oferowany w bardziej atrakcyjnej cenie oraz otrzyma kilka usprawnień.

Raczej nie będą one jednak dotyczyły łączności, gdyż Huawei nie ma wciąż dostępu do technologii 5G, więc sprzęt będzie zapewne oferował jedynie 4G/LTE. Możemy natomiast spodziewać się zmian we wzornictwie, a więc telefon stanie się lżejszy i cieńszy. Prawdopodobnie pojawią się też usprawnienia zwiększające wytrzymałość całej konstrukcji.

Na razie informacje nie są oficjalne, więc należy do nich podchodzić z rezerwą. Źródło twierdzi jednak, że sprzęt pojawi się w sklepach już w grudniu, równocześnie z nowymi słuchawkami FreeBuds 5. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że niebawem uzyskamy więcej informacji na temat nadchodzącego sprzętu i poznamy jego specyfikację techniczną.

składany smartfon

Źródło

You may also like...