Samsung Galaxy S7 z procesorami MediaTeka?

Samsung we flagowych modelach wykorzystywał dotychczas wyłącznie procesory własne lub Qualcomma. Firma może chcieć jednak zmienić tę zasadę, bowiem benchmark Geekbench ujawnił kolejny wariant Galaxy S7 wyposażony w najnowsze procesory MediaTeka.

MediaTek, to tajwański producent mobilnych procesorów, instalowanych niemal wyłącznie w smartfonach azjatyckich oraz indyjskich producentów. Układy te są tanie, jednak osiągami odbiegają nieco od procesorów chociażby Qualcomma, które dotychczas preferował np. Samsung.Koreański gigant może jednak odejść od swej dotychczasowej strategii marketingowej, w ramach której swe flagowe modele wyposażał w układy produkcji własnej lub pochodzące od wspomnianego Qualcomma i być może zdecyduje się na współpracę z MediaTekiem. Brzmi to wprawdzie dziwnie, ale w benchmarku Geekbench pojawiły się właśnie wynik nowego modelu smartfona SM-G930W8, wyposażonego w trzy różne procesory.

Jednym z nich jest znany doskonale Exynos 8890, natomiast dwa pozostałe pochodzą ze stajni MediaTeka i są to jego najnowsze 10-rdzeniowe układy Helio X20 oraz Helio X25. Pierwszy smartfon posiada 3 GB RAM, natomiast dwa pozostałe po 4 GB RAM.

Symbol G930 oznacza, że jest to Galaxy S7, natomiast literka W zarezerwowana jest normalnie dla urządzeń przeznaczonych na kanadyjski rynek. Mogłoby to więc oznaczać, że Galaxy S7 z procesorem MediaTeka, będzie oferowany w tym właśnie kraju.

Zobacz tanie smartfony z Androidem

Oczywiście nie da się wykluczyć, że są to tylko prototypy, ale to z kolei wskazywałoby na fakt, iż Samsung może rozważać wykorzystanie procesorów tej tajwańskiej firmy w swych przyszłych produktach.

Źródło: Phonearena.comYou may also like...