Samsung wciąż wspiera Galaxy S8; smartfon dostał listopadową aktualizację

Wprawdzie Samsung parę miesięcy temu zakończył wsparcie serii Galaxy S8, to nadal udostępnia jej aktualizację. Smartfony właśnie dostały kolejną poprawkę bezpieczeństwa, którą na razie można pobrać tylko we Francji.

Producenci smartfonów stosunkowo krótko wspierają swój sprzęt, więc po dwóch latach przestają udostępniać nowe wersje systemu operacyjnego. Natomiast po trzech latach urządzenia przestają otrzymywać poprawki bezpieczeństwa, co naraża je na zagrożenie ze strony hakerów.

Czasem jednak firmy robią wyjątek i mimo zakończenia oficjalnego wsparcia, nadal udostępniają aktualizacje wybranym modelom. Tak właśnie robi Samsung z serią Galaxy S8, która swe wsparcie utraciła w maju bieżącego roku. Mimo to kilka miesięcy później producent udostępnił tym modelom wrześniową poprawkę bezpieczeństwa i najwyraźniej nie zamierza na tym skończyć.

Modele S8 oraz S8+ otrzymały właśnie listopadową poprawkę bezpieczeństwa. Najnowsza aktualizacja nosi numer G95xFXXUCDUK1 i dostępna jest na razie tylko we Francji. W najbliższych dniach powinna jednak dotrzeć także na pozostałe rynki europejskie, więc można jej oczekiwać również w naszym kraju.

Galaxy S8 pojawił się z Androidem 7.0, a potem otrzymał Androida 8.0 oraz Androida 9 Pie. Zgodnie z polityką producenta, nie może już liczyć na nowszego Androida, ale dobrze że przynajmniej producent dba o bezpieczeństwo.

Dodam, że jeśli chcielibyście sprawić sobie taki smartfon pod choinkę, to jego ceny na polskim rynku zaczynają się od 1999 zł.

Galaxy S8

Źródło

You may also like...