Samsung Galaxy S8 tylko z zakrzywionym wyświetlaczem

Źródła donoszą, że Samsung może całkowicie zmienić swą strategię dotyczącą flagowych modeli smartfonów i zrezygnować z instalowania w nich płaskich wyświetlaczy. Jest duża szansa na to, że Galaxy S8 będzie mieć wyłącznie zakrzywiony ekran.

Samsung próbuje stworzyć nowy znak rozpoznawczy dla swych flagowych smartfonów i prawdopodobnie w przyszłości całkowicie przestanie w nich instalować płaskie wyświetlacze, pozostawiając jedynie zakrzywione na krawędziach.Pierwszym modelem, w którym je zastosowano był Galaxy S6 Edge i szybko okazało się, że był to bardzo dobry pomysł. Tak dobry, że producent zupełnie nie był przygotowany na olbrzymi popyt. Manewr ten powtórzono rok później z Galaxy S7 Edge, który jak się szybko okazało, sprzedaje się znacznie lepiej niż wersja z płaskim ekranem.

Szefostwo koncernu najwyraźniej zrozumiało, że taki powinien być kierunek rozwoju flagowych modeli i dla płaskich ekranów nie ma w nich już miejsca. Nieoficjalnie mówi się, że Galaxy S8 będzie mieć ekran wyłącznie zakrzywiony. Producent ponoć zlecił już Samsung Display przygotowanie dwóch wersji takich wyświetlaczy o rozmiarze 5,1″ oraz 5,5″.

Na razie nie ma żadnych bliższych informacji na ten temat, ale być może zostaną one ujawnione na przyszłorocznej edycji targów CES w Las Vegas.

Źródło: Koreaherald.comYou may also like...