Samsung Galaxy S9 dostał czerwcową poprawkę bezpieczeństwa

Samsung udostępnił modelom Galaxy S9/S9+ kolejną aktualizację. Zawiera ona nie tylko tryb Night Mode, ale również czerwcową poprawkę bezpieczeństwa zawierającą łatki do krytycznych luk.

Posiadacze poprzedniej generacji flagowców Galaxy S, mogą już pobierać na swe urządzenia najnowszą aktualizacje. Samsung udostępnił ją właśnie dla modeli Galaxy S9 oraz Galaxy S9+, a przynosi ze sobą kilka użytecznych funkcji, usprawniających działanie sprzętu.

Poprawka o numerze G965FXXU5CSF2 waży 574 MB i przede wszystkim dostarcza nowy tryb Night Mode, który do tej pory dostępny był tylko dla Galaxy S10. Wprowadza dodatkowo kilka usprawnień do pracy przedniego aparatu, które spodobają się fanom selfie. Zapewnia bowiem większą kontrolę nad rozmyciem tła, co pozwala podnieść efektowność wykonywanych zdjęć. Ponadto zwiększa stabilność pracy czytnika kodów QR.

Aktualizacja zawiera także czerwcową poprawkę bezpieczeństwa, chroniącą urządzenia przed hakerami. Zbiorczy pakiet zawiera łatki do 11 luk znajdujących się w oprogramowaniu Samsunga, a także ośmiu luk w samym Androidzie. To łatki do krytycznych luk, gdyż patch zawiera dodatkowo kilkanaście poprawek do luk o wysokim poziomie zagrożenia.

Aktualizacja pojawiła się początkowo w Tajlandii. Filipinach oraz Wietnamie. Trzeba więc będzie chwilę poczekać zanim dotrze na pozostałe rynki. Jak zwykle w przypadku tak dużych plików, warto pobierać je za pośrednictwem domowego WiFi, by oszczędzić pakiet internetowy. Nie można też zapominać, by na czas aktualizacji podłączyć ładowarkę.

Galaxy S9

Źródło: Gsmarena.com

You may also like...