iPhone XR 2 dostanie nieco większą baterię

Najnowsze doniesienia sugerują, że następca modelu iPhone XR będzie mógł pochwalić się większym akumulatorem. Jego pojemność wzrośnie o około 5 procent.

Apple w przeciwieństwie do wielu chińskich producentów, nie wyposaża swych smartfonów w duże akumulatory. Firma nie chce bowiem zwiększać grubości urządzeń uważając, że systemy oszczędzania energii wystarczą. To częściowo się sprawdza, ale użytkownicy coraz intensywniej korzystają ze sprzętu,, więc chcą mieć cały czas dostępną jego pełną wydajność. A to zwiększa zużycie energii.

Jak sugerują najnowsze doniesienia, producent zwiększy więc nieco pojemność baterii w następcy modelu iPhone XR. Zmiana nie będzie duża, gdyż wyniesie około 5 procent. Obecny model dysponuje akumulatorem 2942 mAh, natomiast nowy otrzyma baterię 3110 mAh.

Przecieki mówią, że chińska firma Amperex Technology Limited dostała już zlecenie na produkcję akumulatorów do nowego sprzętu. Ciekawostką jest to, że jest to te samo przedsiębiorstwo, które wytwarzało baterie do Galaxy Note 7, po tym jak okazało się, że wybuchają akumulatory SDI.

Większy akumulator na pewno przyda się następcy modelu iPhone XR. Smartfon otrzyma bowiem procesor Apple A13, wykonany w litografii 7 nm. Nowy układ jest znacznie mocniejszy, więc lepsze zasilanie będzie niezbędne. Kluczową kwestią jest natomiast długość działania sprzętu.

Obecny model zapewnia bowiem aż 15 godzin oglądania filmów, więc jeśli nowy smartfon będzie działał dłużej, to jego użytkownicy bardzo się ucieszą.

iPhone XR

Źródło: Thelec.kr

You may also like...