W przyszłym roku Galaxy S i Galaxy Note mogą zniknąć z rynku

Według najnowszych przecieków, w przyszłym roku rodziny smartfonów Galaxy S i Galaxy Note mogą zniknąć z rynku. Samsung planuje bowiem scalenie ich w jedną serię o nazwie Galaxy One i sprzedaż wszystkich modeli pod jednym wspólnym szyldem.

Samsung obecnie posiada w swej ofercie dwie rodziny flagowych urządzeń, adresowanych do wymagającego klienta. Każdego roku, w okolicach lutego lub marca, firma zapowiada kolejny model z serii Galaxy S. Natomiast w sierpniu prezentuje najnowszą odsłonę urządzenia z rodziny Galaxy Note. Wkrótce ta strategia może jednak ulec diametralnej zmianie.

Galaxy S i Galaxy Note połączone w jedną markę?

Podczas niedawnej prezentacji Galaxy S10, przedstawiciel firmy przyznał, że marka jest już na rynku zbyt długo. Zasugerował wówczas, że przyszły model z tej serii może już nazywać się zupełnie inaczej. Koreański gigant chce bowiem unifikacji marki, czyli połączenia niezależnych dotąd marek w jedną wspólną o nazwie Galaxy One. Wcześniej było traktowane jedynie jako luźna plotka, jednak teraz Evan Blass twierdzi na swym Twitterze, że wciąż toczy się wewnętrzna dyskusja w tej sprawie. Według Blassa, wdrożenie tego planu w życie może nastąpić już w przyszłym roku.

Dlaczego Samsung miałby połączyć ze sobą marki Galaxy S i Galaxy Note? Prawdopodobnie dlatego, że w przeciągu ostatnich lat sprzęt bardzo się do siebie upodobnił. Modele posiadają zbliżone rozmiary ekranów, takie same procesory, podobne aparaty itp. Wielu twierdzi wręcz, że Galaxy Note, to taki Galaxy S tylko wyposażony w rysik. Połączenie tych urządzeń w jedną markę może więc mieć sporo sensu. Producent zaoszczędzi bowiem na kosztach marketingu dwóch różnych produktów. Pamiętajmy jednak, że liczba urządzeń nie zmieni się, a chodzi tu tylko o nazewnictwo sprzętu.

Mówi się również, że miejsce po Galaxy Note, firma może wypełnić następcą składanego modelu Galaxy Fold. Według nieoficjalnych doniesień, nowa generacja będzie miała 6,7″ ekran OLED, który składa się pionowo. Sprzęt ma być smuklejszy, bardziej kompaktowy i przede wszystkim znacznie tańszy od obecnego modelu.

Na razie jednak są to wciąż tylko spekulacje, gdyż nie ma pewności, że Samsung faktycznie przeprowadzi taką zmianę. Jeśli jednak firma podejmie taką decyzję, to zapewne dowiemy się o niej na przyszłorocznej edycji targów Mobile World Congress.

Galaxy Note

Źródło

You may also like...