Google udostępnia nowe narzędzia pomagające ratować życie

Google uruchomiło dwa nowe narzędzia adresowane do osób uzależnionych od środków odurzających. Dzięki niej łatwiej będzie znaleźć miejsca pomagające takim ludziom.

Koncern Google pomaga ludziom na różne sposoby, a tym razem wyciągnął pomocną dłoń do osób uzależnionych od środków odurzających. Firma właśnie uruchomiła dwa nowe narzędzia, które są do nich adresowane, a można z nich korzystać na nowej stronie Recover Together.

Narzędzia wykorzystują Google Map, w celu dostarczenia użytkownikom lokalizacji ośrodków, które mogą udzielić im pomocy. Jedno z narzędzi ułatwia znalezienie naksalonu, czyli leku używanego w przypadku przedawkowania. Drugie natomiast prezentuje na mapie ośrodki terapii od uzależnień, które pomogą wyzwolić się ze zgubnego nałogu.

Mapa jest interaktywna, a więc po kliknięciu na jedną z wybranych lokalizacji, otrzymujemy zbliżenie na pozycję pobliskich ośrodków pomocy. Użytkownik może w ten sposób również znaleźć miejsce spotkań anonimowych alkoholików lub narkomanów, które pomogą mu wytrwać w trzeźwości.

To nie pierwsze działania koncernu związane z lekami. W zeszłym roku firma uruchomiła nową funkcję w Google Maps, która dostarcza adresy miejsc, gdzie można zwrócić niepotrzebne medykamenty sprzedawane na receptę.

Google

Źródło

You may also like...