Samsung Galaxy S9 dostał fabryczną funkcję nagrywania połączeń

Samsung ugiął się pod naporem krytyki ze strony i umożliwił posiadaczom Galaxy S9 oraz S9+ nagrywanie połączeń. Wraz z majową poprawką bezpieczeństwa udostępniono bowiem aplikację, która oferuje taką funkcję bez potrzeby stosowania dodatkowych narzędzi.

Wprowadzony niedawno na rynek Galaxy S9, nie jest sprzedaje zgodnie z oczekiwaniami producenta. A jakby tego było mało, sprawia użytkownikom spore problemy. Dotyczą one przede wszystkim kłopotów z połączeniami, które spowodowały wytoczenie producentowi kilku procesów. Jedną z kilku kwestii zawartych w pozwie jest m.in., zablokowanie przez jedną z ostatnich aktualizacji możliwości nagrywania połączeń za pomocą zewnętrznych aplikacji.

Najwyraźniej Samsung ugiął się pod naporem krytyki, gdyż wyposażył smartfon w fabryczną funkcję umożliwiającą rejestrowanie rozmów. Dostarczyła ją użytkownikom majowa poprawka bezpieczeństwa. Należy tu jednak zaznaczyć, że nagrywanie rozmówcy bez jego wiedzy jest w wielu krajach nielegalne, więc funkcję udostępniono tylko na niektórych rynkach. Aktualnie można z niej korzystać m.in., w Holandii, Rumunii, Rosji, Hiszpanii, Szwajcarii oraz w Wielkiej Brytanii. Nie można jednak wykluczyć, że w nadchodzących tygodniach pojawi się także na kolejnych krajach.

Jeśli więc mieszkacie w odpowiednim kraju, wówczas opcję rejestrowania połączenia zauważycie w interfejsie użytkownika aplikacji do połączeń. Oczywiście zawsze można skorzystać z zewnętrznych aplikacji, ale z ich funkcjonowaniem bywa różnie i na pewno nie będą działać tak dobrze jak fabryczne narzędzie.

Galaxy S9

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...