Samsung Galaxy S9 z ekranem w nowej technologii

Chińskie źródła twierdzą, że Samsung Galaxy S9 dostanie ekran w zupełnie nowej technologii AMOLED. Wyświetlacz nosi roboczą nazwę Sunflower.

W ostatnim czasie Samsung ma poważne problemy z wyświetlaczami instalowanymi w swych smartfonach. Owszem zapewniają znakomitą jakość obrazu, ale czasem występują z nimi problemy, które m.in., dotyczą zabarwienia obrazu na jakiś kolor.

W przeszłości wyświetlacze były zabarwione na żółto, natomiast w Galaxy S8 obraz był zabarwiony na czerwono. Takie drobne wady wpływają na ogólny wizerunek produktu, więc Samsung zamierza podjąć działania, które w przyszłości pozwolą uniknąć takich wpadek.

Chińskie źródła twierdzą, że inżynierowie Samsunga pracują już nad nowym wyświetlaczem dla Galaxy S9. Będzie to nadal ekran AMOLED, lecz w zupełnie nowej technologii.

Szczegóły techniczne panelu o roboczej nazwie Sunflower nie są jeszcze znane. Nie wiadomo więc jakie będą różnice w porównaniu do obecnie instalowanych ekranów. Należy jednak mieć nadzieję, że nowy wyświetlacz nie będzie już sprawiał tylu kłopotów co poprzednio.

Samsung Galaxy S9

Źródło: Weibo.com

You may also like...