Samsung Galaxy SIV dwukrotnie szybszy niż iPhone 5

Rywalizacja pomiędzy Samsungiem i Apple o najlepszy smartfon na rynku wciąż trwa. Tym razem bronią Koreańczyków jest Samsung Galaxy SIV, który może nieźle dokopać konkurencji.

Mimo, że najnowszy model jednego z najpopularniejszych smartfonów na rynku, któremu udało się pokonać iPhone’a 4S, z zewnątrz nie zmienił się wiele od swego poprzednika, to w przypadku podzespołów, jest znaczący postęp. Tak bardzo znaczący, że Galaxy S4 okazał się dwukrotnie szybszy od iPhone’a 5.

Tak wynika z testów przeprowadzonych benchmarkiem Geekbench 2. Na poniższym wykresie widać, że Galaxy S4 bije na głowę nie tylko iPhone’a 5, ale też jest nieznacznie lepszy od HTC One.

Co ciekawe, jest to dopiero wersja 4-rdzeniowa na Qualcommie Snapdragon 600, ponieważ 8 rdzeniowej z Exynosem 5 jeszcze nie przebadano. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że osiągi to nie wszystko i liczy się jeszcze ogólna satysfakcja użytkownika, a z tym Samsung ma pewne kłopoty, czego przykładem jest fala zniszczeń procesorów w Galaxy S3, a także luka w systemie zabezpieczeń Galaxy Note II.

Źródło: Primatelabs.com

You may also like...