Samsung to nie tylko telefony komórkowe. Firma projektuje inteligentne buty

Koreański koncern coraz bardziej inwestuje w inteligentne technologie. Firma projektuje inteligentne buty do biegania, wyposażone w nowoczesne sensory.

Z roku na rośnie liczba inteligentnych urządzeń, które nie tylko trafiają do naszych domów, ale też bezpośrednio na nasze ciało. Na rynku dostępnych jest bowiem coraz więcej produktów noszonych. Gadżety nie tylko monitorują parametry naszego organizmu, ale też mogą zastąpić klucze do mieszkania lub kluczyki do auta.

W rozwój inteligentnego sprzętu inwestuje również Samsung, który nie ogranicza się jednak do urządzeń domowych. Najnowszy patent wskazuje bowiem, że koreański gigant pracuje nad inteligentnymi ubraniami. A ściślej mówiąc projektuje inteligentne buty do biegania.

Patent nie ujawnia zbyt wielu szczegółów technicznych dotyczących nowego produktu. Wiadomo jedynie tyle, że buty mają na wyposażeniu sensory, które mogą być aktywowane na dwa sposoby. Pierwszy z nich to pociągnięcie specjalnej zakładki na pięcie. Drugi to wciśnięcie przycisku zlokalizowanego w tym samym miejscu.

Wbudowane sensory oraz moduł bezprzewodowej łączności, będą przesyłać dane do dedykowanej aplikacji na smartfony. Zaoferują więc nie tylko krokomierz, ale również lokalizator. Sensory mogą też dostarczać wskazówki, pozwalające uniknąć kontuzji podczas biegania.

Pamiętajmy, że jest to na razie tylko patent, więc droga do gotowego produktu jest jeszcze bardzo daleka. Samsung sam nie produkuje ubrań, więc musi najpierw znaleźć partnera, który wyprodukuje mu takie inteligentne buty.

inteligentne buty

inteligentne buty

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...