Samsung planuje zmiany w Always On Display

Powoli poznajemy szczegóły zmian, jakie Android Pie wprowadzi w smartfonach Samsunga. Część z nich dotyczy funkcji Always On Display, wyświetlającej informacje na wygaszonym ekranie.

Za jakiś czas flagowce Samsunga mogą oczekiwać aktualizacji do systemu Android Pie. Parę dni temu pojawiło się kilka informacji na temat zmian jakie wprowadzi do telefonów. W tym też szczegóły dotyczące Samsung Experience 10. Dziś możemy zapoznać się z kolejnymi detalami, które dotyczą funkcji Always On Display i trafią do modelu Galaxy S9 i Galaxy Note 9.

Wspomniana funkcja jest dość często wykorzystywana przez użytkowników. I wprawdzie nowa jej wersja wygląda dość ładnie, to i tak producent zamierza ją ulepszyć. Dokona tego poprzez dodanie większej liczby kolorów wyświetlanych na ekranie. Co prawda już teraz użytkownik może samodzielnie zmienić kolor prezentowanego zegara. Jednakże wraz z nowym systemem dojdą też kolorowe ikony powiadomień.

Szczegóły planowanych zmian możecie zobaczyć na poniższym wideo przygotowanym przez Dope Tech Daily. Na opublikowanym filmie możemy zobaczyć, że zegar nieco się skurczył, ponieważ w ten sposób zyskano więcej miejsca na datę. Natomiast tuż poniżej czasomierza umieszczono kolorowe ikony powiadomień, które niewątpliwie znacznie ożywiają wyświetlacz.

To naturalnie tylko część zmian, jakie pojawią się w interfejsie użytkownika po zainstalowaniu nowego systemu. W planach jest m.in., nocny tryb dla menu ustawień, ulepszony pasek powiadomień na zablokowanym ekranie, nowe skróty dla aplikacji zastępujące tradycyjne ikony itp. Wkrótce powinniśmy poznać dokładnie wszystkie planowane przez producenta modyfikacje.

Always on display

Źródło: YouTube.com

You may also like...