Przeglądarka Samsunga dostanie więcej nowych wtyczek

Samsung potwierdza, że jego firmowa przeglądarka Samsung Internet, wkrótce dostanie obsługę nowych wtyczek. To podniesie jej funkcjonalność, a tym samym atrakcyjność w oczach użytkowników.

Posiadacze smartfonów Samsunga, mogą korzystać z wielu różnych przeglądarek. Najbardziej oczywistym wyborem jest oczywiście Chrome, która dostępna jest w pakiecie aplikacji Google. Mogą też korzystać z Opery, Firefoxa lub też firmowej przeglądarki producenta.

Samsung Internet otrzyma kolejne wtyczki

Ta ostatnia jeszcze do niedawna nie była zbyt popularnym narzędziem, gdyż funkcjonalność Samsung Internet znacznie odbiegała od tego co oferuje konkurencja. Programiści koncernu wzięli się jednak do roboty i jakiś czas temu wzbogacili ją o wiele nowych funkcji, w tym też obsługę wtyczek. W ten sposób znacznie zwiększyli jej użyteczność. Dodatkowym autem jest fakt, że jako jedna z niewielu aplikacji Samsunga, dostępna jest w Google Play Store.

Obecnie aplikacja jest jednym z ciekawszych narzędzi do przeglądania internetu. Jest nie tylko prosta w obsłudze i bardzo szybka, ale też posiada przydatne elementy jak tryb dark mode. Planowane zwiększenie dostępności wtyczek może sprawić, że jeszcze więcej osób zechce z niej korzystać. Z przecieków wynika, że wtyczki będą korzystać z tego samego standardu co rozszerzenia Chrome i Firefoxa. To sugeruje, że użytkownik będzie mógł wykorzystywać także już istniejące wtyczki do wymienionych przeglądarek.

Niestety istnieje pewien haczyk, który może nieco obniżyć atrakcyjność przeglądarki. Wtyczki dostępne są bowiem na razie tylko dla posiadaczy smartfonów z rodziny Galaxy, z zainstalowanym systemem Android 10. Takich urządzeń na tę chwilę nie ma zbyt wiele i w zasadzie ogranicza się to tylko do Galaxy Note 10 i Note 10+, które nowy system dostały wczoraj. A także do rodziny Galaxy S10, które aktualizację dostały w zeszłym miesiącu.

Użytkownicy mogą jednak nie być przekonani do korzystania z przeglądarki Samsunga. Po pierwsze dlatego, że nie ma pewności jak długo producent będzie ją wspierał. Firma znana jest bowiem z tego, że czasem porzuca swe aplikacje oraz usługi. Nie wiemy też nic na razie nic na temat samych wtyczek oraz ich liczby.

Samsung Internet

Źródło

You may also like...