Inteligentny zegar ścienny współpracujący z Alexą

Citizen Smart Clock to nowy zegar ścienny opracowany przez firmy Citizen oraz Amazon. Urządzenie współpracuje z Alexą, oferując kilka ciekawych funkcji.

Ręczne zegarki wprawdzie w ostatnim czasie wychodzą z mody, ale nie dotyczy to zegarów ściennych, które znajdziemy w praktycznie każdym domu. Są to zwykle urządzenia ograniczające się wyłącznie do prezentacji aktualnego czasu. Mogą to być również nowoczesne gadżety o nieco większej funkcjonalności.

Citizen Smart Clock

Przykładem takiego sprzętu jest Citizen Smart Clock, opracowany wspólnie przez firmę Citizen oraz Amazon. Z pozoru gadżet wygląda jak zwykły zegar ścienny, ale ma kilka dodatkowych funkcji. Przede wszystkim współpracuje z Alexą za pośrednictwem głośników z serii Echo.

Dzięki temu prezentuje nie tylko aktualną godzinę, ale też może służyć jako timer ustawiany za pomocą cyfrowego asystenta. Zegar posiada bowiem wbudowanych 60 niebieskich LED’ów, które służą do jego obsługi. Naturalnie aby móc korzystać z tej funkcji, trzeba posiadać głośnik Echo, zaś sam zegar nie może znajdować się od niego w odległości większej niż 9 m. Tyle bowiem wynosi zasięg technologii Bluetooth, z której korzysta ta funkcja.

Citizen Smart Clock

Citizen Smart Clock kosztuje 80 dolarów i oferowany jest w dwóch wersjach wykończenia. Jedna z nich posiada metalową ramkę, zaś druga drewnianą. Według producenta, zasilające go cztery baterie typu C, wystarczą na około cztery lata działania. Jeśli macie ochotę sprawić sobie taki sprzęt, to znajdziecie go tutaj.

Źródło

You may also like...