Facebook Messenger dodaje motyw dla fanów Gwiezdnych Wojen

Promocja nowej odsłony filmowej serii Gwiezdne Wojny, nie ominęła także komunikatora Facebook Messenger. Aplikacja dostała nowy motyw nawiązujący do filmu.

W przyszłym tygodniu odbędzie się premiera nowego filmu “Gwiezdne Wojny: Skylwalker – odrodzenie”, który promowany jest na wszelkie możliwe sposoby. W promocji nowej produkcji bierze udział m.in., Samsung, który wprowadził do sprzedaży specjalną edycję modelu Galaxy Note 10+. Smartfon ozdobiono grafikami nawiązującymi do filmu, a w pamięci znajdują się dodatkowe treści z nim związane.

Do promocji nowego obrazu przyłączył się również Facebook Messenger. Popularny komunikator mobilny otrzymał właśnie nowy motyw inspirowany filmem. Jak widać na załączonych obrazkach, jest utrzymany w czarnej kolorystyce i prezentuje się bardzo ascetycznie.

Facebook Messenger

Oczywiście ciemny kolor pomagający oszczędzać baterię na sprzęcie z ekranami OLED, nie jest jedynym jego elementem. Dodano także nowe emoji nawiązujące stylem do Gwiezdnych Wojen, animowane naklejki, a także filtry AR przeznaczone do wideorozmów. Ten ostatni element pozwala wzbogacić rozmowę o dodatkowe efekty wizualne, które widzicie na powyższym screenshocie. Jeden z nich przypomina podróż z prędkością nadświetlną, inny zaś pozwala zmienić się w żołnierza, umieszczając na głowie hełm oraz zmieniając strój.

Facebook twierdzi, że nowy motyw jest limitowany, ale niestety nie wyjaśnia jak mamy to rozumieć. Prawdopodobnie chodzi o to, że jego dostępność będzie ograniczona czasowo, więc warto się pospieszyć, by móc z niego skorzystać.

Motyw wymaga najnowszej wersji aplikacji i działa na Androidzie oraz iOS. Znajdziecie go w zakładce motywów, znajdującej się w ustawieniach aplikacji. Jeśli go tam nie będzie, to nie przejmujcie się. Jego dystrybucja właśnie się rozpoczęła, więc chwilę może potrwać zanim dotrze na wszystkie rynki.

Facebook Messenger

Źródło

You may also like...