Samsungi wkrótce dostaną nową wersję interfejsu One UI

Wraz z premierą Androida Q, smartfony Samsunga dostaną One UI 2.0. To kolejna wersja interfejsu użytkownika opracowana przez inżynierów koncernu.

Jakiś czas temu Samsung postanowił przestawić się do dotychczas oferowanego interfejsu użytkownika na zupełnie nową wersję o nazwie One UI. Nowe narzędzie jest mniej przeładowane zbędnymi bajerami i zdecydowanie bardziej funkcjonalne od swego poprzednika. Koncern już niebawem zaprezentuje nową jej wersję, która będzie miała więcej usprawnień.

Z doniesień medialnych wynika, że równolegle z premierą systemu Android Q, smartfony Samsunga dostaną One UI 2.0. Co ciekawe, model Galaxy S11 dostanie jeszcze nowszą jego wersję o numerze 2.1. Nie jest to jednak dużym zaskoczeniem, gdyż podobną sytuację mieliśmy w momencie premiery Galaxy S10. Flagowiec również dostał One UI 1.1, choć pozostałe modele korzystały wciąż z wersji 1.0.

Czego można oczekiwać po nowej wersji interfejsu? Niestety szczegóły są na razie bardzo skąpe, więc tak dokładnie to nie wiadomo. Można jednak oczekiwać wielu nowych funkcji, które usprawnią działanie telefonu.

Na pewno będą to usprawnienia Digital Wellbeing, a także nowy tryb Focus Mode, który pozwoli uniknąć rozpraszania uwagi. Jego aktywacja zminimalizuje ilość otrzymywanych powiadomień, alertów oraz innych funkcji mogących rozpraszać uwagę. Możemy także oczekiwać usprawnień cyfrowego asystenta Bixby, a być może także nowych funkcji automatyzacji zadań.

Do premiery pozostało jeszcze sporo czasu, więc na pewno zdążymy jeszcze poznać wszystkie możliwości, które zapewni nam One UI 2.0.

One UI 2.0

Źródło: Sammobile.com

You may also like...