Nintendo wyeliminowało największą wadę konsoli Switch

Japoński koncern zapowiedział nową wersję popularnej konsoli Nintendo Switch. Dzięki większej baterii, urządzenie będzie teraz działało aż dziewięć godzin na jednym ładowaniu.

Dostępna od kilku lat w sprzedaży konsola Nintendo Switch, zasadniczo jest sprzętem przenośnym. Niewielkie urządzenie wyposażone w ekran dotykowy zaprojektowano głównie do zabawy poza domem. Oczywiście dzięki stacji dokującej można podłączyć sprzęt do telewizora, ale wiele osób zabiera sprzęt ze sobą idąc np., do szkoły.

Problem w tym, że inżynierowie japońskiej firmy projektując nowy sprzęt, nie wzięli pod uwagę jego zużycia energii. Wpakowano do niego baterię, która zapewnia około 3 godzin działania, co w przypadku konsoli przenośnej jest poważną wadą. Na szczęście koncern postanowił wreszcie ją zlikwidować i zapowiedział nową wersję konsoli. Jej największą zaletą jest oczywiście dużo większy akumulator, który według deklaracji producenta może działać nawet do 9 godzin na jednym ładowaniu.

Nowa konsola od poprzednika w żaden sposób nie różni się wyglądem. Ma jedynie inne oznaczenie modelowe HAC-001 (-01) oraz numer seryjny zaczynający się od XKW. Nie wiemy natomiast jakie zmiany poczyniono w konfiguracji sprzętu, by wydłużyć czas jego pracy. Możliwe że zastosowano nowy procesor oraz nowocześniejszą pamięć.

Nie wiemy też dokładnie kiedy nowy sprzęt miałby trafić do sklepów. Japoński oddział wspomina o sierpniu, ale trudno powiedzieć kiedy pojawi się w Europie. Wiadomo natomiast, że cena sprzętu pozostanie taka sama.

Nintendo Switch

Źródło: Nitendo.com

You may also like...