Samsung Pay na wszystkich smartfonach Samsunga

Samsung rywalizuje na polu mobilnych systemów płatności i walczy o to, by jego Samsung Pay był najchętniej używany. Firma zapowiada, że udostępni swój produkt dla każdego z własnych modeli smartfonów.

Rynek mobilnych płatności opanowany jest przede wszystkim przez Apple Pay, które z miesiąca na miesiąc zdobywa coraz więcej klientów oraz Android Pay, czyli natywny system płatności Androida.Samsung chce jednak wypromować własną usługę, która nazywa się Samsung Pay. Dotychczas nie szło to najlepiej, gdyż system dostępny był wyłącznie dla flagowych modeli telefonów tego producenta, ale niebawem liczba współpracujących z nim modeli, znacznie wzrośnie. Media donoszą bowiem, że koreański gigant planuje wyposażyć w Samsung Pay wszystkie swe smartfony.

Nieoficjalnie mówi się, że Samsung Pay trafi także na niskobudżetowe modele telefonów, w tym także na Galaxy J, które oferowane są m.in. w Indiach. To właśnie tam rozpoczną się testy nowej usługi, które mają wykazać, czy pomysł wart jest powielenia także na innych rynkach.

Dodać należy, że udostępnienie systemu płatności na innych modelach, nie sprowadza się tylko do oprogramowania, ale też do modyfikacji samego sprzętu, by mógł współpracować z usługą.

Źródło: Mashable.com

You may also like...