Samsung Pay: rusza program lojalnościowy

Większość programów lojalnościowych dla klienta nie przynosi absolutnie żadnych korzyści, ale Samsung uważa, że jego propozycja może być interesująca. Firma uruchomiła właśnie program Samsung Pay Rewards, który ma zachęcić do korzystania z mobilnych płatności.

Na rynku istnieje wiele programów lojalnościowych, które mają zachęcić klienta do robienia zakupów w określonych sklepach, teoretycznie oferując mu w zamian nagrody.Życie pokazuje jednak, że takie programy z punktu widzenia przeciętnego konsumenta, nie mają absolutnie sensu. Przykładem tego jest jeden z niegdyś popularnych w naszym kraju programów, gdzie aby dostać z darmo parasolkę, czy inny gadżet, należałoby tankować Tira przez co najmniej rok.

Samsung uważa jednak, że programy lojalnościowe mogą być dla klientów korzystne i dlatego uruchamia własny pod nazwą Samsung Pay Rewards, który ma zachęcać do korzystania z mobilnego systemu płatności Samsung Pay.

Usługa działa tak jak każdy inny program lojalnościowy, a więc robiąc zakupy przy pomocy Samsung Pay, otrzymujemy punkty. W tym przypadku otrzymujemy je również wówczas, gdy płacimy kartą debetową podpiętą do usługi. Koncern oferuje nam kilka poziomów mnożnika tych punktów, który może być 2, 3, a nawet czterokrotnie większy w zależności od częstotliwości korzystania z systemu.

Klientów oczywiście najbardziej ciekawi opłacalność korzystania z Samsung Pay Rewards, a więc co mogą z tego mieć. Tego na razie dokładnie nie wiadomo, gdyż system właśnie ruszył w USA i koncern nie ujawnia listy nagród. Samsung zapewnia jednak, że będzie współpracował z handlowcami oraz przedsiębiorcami, aby były odpowiednio atrakcyjne.

Na razie wiemy, że punkty będzie można wymienić na kupony do sklepu Samsung.com, a ponadto można ich będzie użyć do uzyskania dodatkowych nagród, takich jak wycieczki do Las Vegas.

Źródło: Samsung.comYou may also like...