Galaxy S8 z funkcją 3D Touch?

Oficjalna premiera Galaxy S8, najnowszego smartfona Samsunga odbędzie się 26 lutego podczas targów Mobile World Congress. Nie przeszkadza to jednak w publikowaniu kolejnych doniesień dotyczących jego prawdopodobnej specyfikacji technicznej.

Najnowsze informacje sugerują, że Galaxy S8 może posiadać technologię 3D Touch, którą doskonale znamy z urządzeń firmy Apple. Jest to system rozpoznający siłę nacisku na ekran dotykowy, co umożliwia korzystanie z większej liczby opcji.Technologia ta pojawiła się w 2014 toku w Apple Watch, rozszerzając nieco funkcjonalność smartwatcha ograniczaną przez niewielki wyświetlacz. Dzięki temu, lekkie oraz mocniejsze naciśnięcie ekranu pozwala uruchamiać różne opcje, co znacznie podnosi użyteczność sprzętu.

Technologia szybko została podchwycona przez inne firmy, które zaadaptowały ją do swych urządzeń. Co ciekawe, tego typu wyświetlacze produkuje Samsung, który nie posiada w swej ofercie urządzenia wykorzystującego tę technologię. Być może to zmieni się w modelu Galaxy S8.

Źródło: Theinvestor.co.krYou may also like...