Android dostanie nową funkcję udostępniania plików. Będzie odpowiednikiem AirDrop

Android niebawem dostanie nową funkcję ułatwiającą udostępnianie plików. Fast Share będzie odpowiednikiem znanej z iOS opcji o nazwie AirDrop i wykorzysta WiFi do transferu danych.

Przyzwyczailiśmy się już do tego, że to Apple z opóźnieniem wprowadza do swych urządzeń nowe funkcje. Użytkownicy iOS dopiero po pewnym czasie dostaną więc opcje, z których posiadacze smartfonów z Androidem mogą korzystać już od dawna. Tym razem będzie jednak odwrotnie i to platforma Google dostanie bardzo użyteczną opcję, dostępną od dawna na iOS.

Chodzi o nową wersję funkcji Android Beam, która będzie odpowiednikiem opcji AidDrop znanej użytkownikom iOS. Android Beam dostępne jest od czasu Androida 4.0 Ice Cream i wykorzystuje NFC do wymiany plików. Nie jest to jednak opcja szczególnie wygodna, a jej funkcjonalność pozostawia wiele do życzenia. Google postanowiło więc nieco ją odświeżyć i przygotowuje współczesną wersję o nazwie Fast Share.

Fast Share to zdecydowanie bardziej użyteczne narzędzie wymiany plików, które jest sprawniejsze i wygodniejsze w użyciu. Wykorzystuje bowiem Bluetooth do wyszukiwania pobliskich urządzeń i zainicjowania połączenia. Następnie do przesyłania plików używane jest WiFi, zapewniające szybki transfer. Zaletą nowej funkcji jest jej uniwersalność. Współpracuje bowiem nie tylko z urządzeniami na Androidzie oraz Chromebookami, ale też z iPhone’ami oraz smartwatchami.

Na razie nie wiadomo który Android będzie otrzyma oficjalnie przygotowywaną funkcję. Według doniesień Xda-developers, testy prowadzone są jednak na Androidzie 9.0 z zainstalowanym pakietem Google Play Services.

Musimy więc trochę poczekać, by poznać więcej szczegółów dotyczących nowej opcji. Miejmy nadzieję, że Google niebawem oficjalnie ją zapowie.

Fast Share

Fast Share

Fast Share

Fast Share

Źródło: Xda-developers.com

You may also like...