Samsung Galaxy A80 trafił do Europy. Sprzęt zaskakuje obrotową kamerą

Po trzech miesiącach od oficjalnej zapowiedzi, w europejskich sklepach pojawił się Galaxy A80. Smartfon oferuje mocny procesor i nietypowo skonstruowany aparat.

W kwietniu Samsung zapowiedział model Galaxy A80, będący najnowszym przedstawicielem niezwykle ciekawej linii smartfonów. Seria A stanowi bowiem dla producenta poligon doświadczalny dla testowania nowych rozwiązań, które znacznie podnoszą funkcjonalność działania sprzętu.

Nowy produkt również ma dość niezwykłą konstrukcję. Nie znajdziemy w nim bowiem przedniej kamery, która jest standardowym elementem wyposażenia praktycznie wszystkich smartfonów. Producent zastosował tu bowiem unikalny mechanizm obrotowy, który zintegrował z potrójną kamerą tylną. Ten obrotowy mechanizm pozwala ją obrócić i w razie potrzeby wykorzystać do wykonania selfie lub przeprowadzenia wideorozmowy.

Obrotowa kamera największą nowością Galaxy A80

Smartfon jest bardzo duży, gdyż producent zainstalował w nim aż 6,7″ ekran Super AMOLED o rozdzielczości 1080 x 2400 pikseli. W panelu Infinity Display, zainstalowano także czytnik odcisków palców, który znacznie ułatwia odblokowanie telefonu. Sam ekran chroniony jest szkłem Gorilla Glass 3 i ma dość nietypowe proporcje 20:9, a także funkcję Always-On.

Pod maską pracuje Snapdragon 730, wspierany przez 8 GB RAM oraz 128 GB pamięci użytkowej. Musimy jednak pamiętać smartfon nie posiada slotu na kartę microSD, a więc nie rozszerzymy dostępnej pamięci flash. Warto mieć to na uwadze, w momencie kupowania sprzętu, aby potem nie było nieprzyjemnej niespodzianki. 128 GB pamięci dla niektórych osób może bowiem nie wystarczyć do przechowywania aplikacji, filmów oraz dokumentów.

Jak już wcześniej wspomniałem, kamera jest tylko jedna, ale za to potrójna. Składają się na nią matryce o rozdzielczości 48 MP (f/2.0), 8 MP (f/2.2) oraz kamera 3D ToF. Aparat obsługuje HDR i nagrywa wideo w rozdzielczości 4K przy 30 kl./s. Może też rejestrować obraz w 480 fps, ale to już tylko w jakości 720p.

Bateria nowego sprzętu ma pojemność 3700 mAh i wspiera szybkie ładowanie 25W Super Fast Charging. Systemem operacyjnym jest Android 9.0 Pie, a do wyboru są kolory: czarny, złoty oraz biały.

Cena Galaxy A80, ze względu na zastosowane rozwiązania, nie należy jednak do niskich. Za smartfon musimy zapłacić w Europie aż 649 euro.

Galaxy A80

Źródło: Samsung.com

You may also like...