Samsung Pay trafi na tańsze smartfony

Usługa mobilnych płatności Samsung Pay, zostanie wkrótce rozszerzona na Chiny, Hiszpanię oraz Wielką Brytanię, a dodatkowo będą mogli z niej korzystać również posiadacze tańszych modeli smartfonów Samsunga.

Samsung jakiś czas temu uruchomił swój własny system mobilnych płatności o nazwie Samsung Pay, który umożliwia zapłacenie za zakupy przy pomocy smartfonu, Na razie usługa funkcjonuje tylko na flagowych urządzeniach koncernu, takich jak Galaxy Note 5, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge oraz Galaxy S6 Edge+. To jednak modele bardzo drogie, a co za tym idzie mają ograniczone grono użytkowników. Samsung chciałby natomiast znacznie zwiększyć liczbę osób, które mogłyby korzystać z Samsung Pay, planuje więc udostępnić system również dla tańszych modeli.

Nie jest to jednak takie łatwe, ponieważ usługa wymaga biometrycznej autoryzacji właściciela, dlatego Korea Herald do nosi, że firma chce wbudować czytniki linii papilarnych również w smartfony ze średniej półki cenowej. Plan jest bardzo ambitny, ale wymaga pewnych przygotowań związanych z kwestią kompatybilności podzespołów, a przede wszystkim upewnienia się, że czytnik biometryczny nie podniesie ceny urządzenia.

Dodam, że Samsung Pay jest w tej chwili najbardziej użytecznym systemem płatności ze względu na wsparcie zarówno NFC, jak i MST. To ostatnie oznacza, że system działa także ze starszymi terminalami.

Źródło: Koreaherald.com

You may also like...