Inteligentny głośnik uratował kobiecie życie

Inteligentny głośnik potrafi być bardzo przydatnym urządzeniem. Jeden z nich powiadomił policję ratując życie kobiecie, której partner groził śmiercią.

Amazon Echo oraz Google Home, to jedne z najpopularniejszych tzw., inteligentnych głośników dostępnych na rynku. Są to urządzenia wyposażone w cyfrowych asystentów, które nasłuchują komend głosowych i potrafią wykonywać różnego rodzaju zadania.

Głośniki mogą m.in., sterować systemami inteligentnego domu, takimi jak pralki, piekarniki, żarówki LED czy też klimatyzatory. Ale mogą też wyszukiwać informacje w sieci, śledzić nasze przesyłki oraz dostarczać prognozy pogody. W razie potrzeby potrafią też wezwać policję. I właśnie ta funkcja, być może ocaliła życie pewnej kobiecie oraz jej córce.

Eduardo Barros, siedział w swym domu w Nowym Meksyku z nową dziewczyną i jej córką. W pewnym momencie facetowi odbiło, wyciągnął broń i zaczął grozić partnerce śmiercią. W pewnym momencie zapytał swą ofiarę, czy wezwała szeryfa. Głośnik, będący w trybie nasłuchu, zinterpretował to jako polecenie powiadomienia policji.

Na miejscu szybko zjawił się negocjator oraz drużyna SWAT, która sprawnie obezwładniła furiata, a policja mogła go odstawić do aresztu. Tam postawiono mu zarzuty m.in., nielegalnego posiadania broni, grożenia jej domownikom itp.

Gdyby głośnik nie zawiadomił policji, nie wiadomo jak cała sprawa mogłaby się zakończyć.

Inteligentny głośnik

Źródło: Ubergizmo.com

You may also like...