Usprawnienia kamery w nowej aktualizacji OnePlus 6

Chińska firma OnePlus udostępniła właśnie kolejną aktualizację dla modelu OnePlus 6. Najnowszy patch skupia się przede wszystkim na usprawnieniach działania kamery.

OnePlus nie jest tak wielkim graczem na rynku smartfonów jak Xiaomi czy Huawei, ale dzięki temu może sprawniej dostarczać aktualizacje dla swego sprzętu. Producent wypuścił właśnie kolejną poprawkę, która tym razem została przygotowana specjalnie pod kątem kamery, znacznie usprawniając jej działanie.

Patch przede wszystkim usprawnia tryb portretowy, zapewniając większą przejrzystość, lepsze ujęcia dynamiczne oraz szybsze i bardziej dokładne wyostrzanie obrazu. Prócz tego firmowa aplikacja obsługująca kamerę, została wyposażona w technologię Google Lens, zaprezentowaną podczas niedawnej konferencji Google I/O.

Jest to technologia rozpoznawania obrazu wykorzystująca sztuczną inteligencję. Funkcja identyfikuje obiekty widoczne na zdjęciach i może nam pomóc wyszukać podobny przedmiot. Może też rozpoznawać tekst umieszczony na obrazkach, umożliwiając następnie jego wykorzystanie, np., przesłanie emailem.

Nie jest to jedyne usprawnienie pracy kamery wprowadzone w ostatnim czasie. Niedawno producent poprawił także pracę kamery przy słabym oświetleniu, co przekłada się na lepszą jakość zdjęć w miejscach, gdzie nie ma dobrego światła.

OnePlus 6

Źródło: Oneplus.com

You may also like...