Samsung opatentował podwójnie składany laptop z ekranem OLED

Samsung nie chce ograniczać się tylko do składanych smartfonów. Firma zaprezentowała patent składanego laptopa, który w dodatku można złożyć podwójnie.

Nie da się ukryć, że Samsung to firma, której udało się spopularyzować składane smartfony. Koreańska marka wprowadziła już na rynek kilka modeli tych urządzeń, w tym m.in., Galaxy Z Flip 3, którego ceny zaczynają się od 4299 zł. Producent nie zamierza jednak ograniczać się tylko do składanych smartfonów i właśnie zaprezentował patent niezwykłego laptopa, który składa się podwójnie.

Na szkicach opublikowanych przez witrynę LetsGoDigital widzimy, że urządzenie składa się w bardzo nietypowy sposób. Pierwsza metoda jest oczywiście doskonale znana wszystkim posiadaczom komputerów przenośnych i stosowana w nich od lat.

Samsung-multi-foldable-laptop

Druga to jednak coś zupełnie nowego, gdyż na szkicach widzimy, że laptop posiada pośrodku zawias, przechodzący przez środek klawiatury oraz ekranu. Dzięki temu można go złożyć w zupełnie nowy sposób. Zastosowany w patencie ekran, to prawdopodobnie składany panel OLED, którego koncern niedawno zaprezentował światu. Dzięki takiej konstrukcji sprzętu, po podwójnym złożeniu będzie on zajmował znacznie mniej mniejsza od standardowego laptopa, co ułatwi jego transport.

Samsung-multi-foldable-laptop

Oczywiście musimy pamiętać, że jest to tylko patent, więc nie mamy żadnej pewności, czy Samsung zdecyduje się ten pomysł zrealizować. Zastosowanie takiej technologii mogłoby znacząco podnieć cenę laptopa, a poza tym istnieją obawy dotyczące trwałości takiego rozwiązania. Na razie nie musimy się tym jednak martwić, gdyż takiego sprzętu długo nie znajdziemy na sklepowych półkach.

Źródło

You may also like...