Samsung pokazał 8 GB pamięć do smartfonów

Można założyć, że w niedalekiej przyszłości, w mobilnych urządzeniach Samsuynga pojawi się znacznie więcej pamięci. Producent zaprezentował bowiem nowe moduły 8GB LPDDR4 DRAM.

Samsung dotychczas nie szedł w ślady chińskich firm, które instalowały w swych smartfonach po 6 GB RAM’u, a teraz zapowiadają 8 GB warianty. Wkrótce może się to jednak zmienić, gdyż koncern zaprezentował właśnie zupełnie nowe moduły pamięci.Pamięci 8GB LPDDR4 DRAM produkowane są w procesie technologicznym 10 nm i składają się z czterech najnowszych układów pamięci 16 Gb LPDDR4, co daje łącznie 8 GB DRAM. Joo Sun Choi, wice prezes działu sprzedaży i promocji pamięci w Samsung Electronics potwierdził, że nowe układy już niebawem pojawią się w kolejnych generacjach produktów koreańskiego giganta, znacznie podnosząc ich wydajność i umożliwiając wyposażenie ich w funkcje związane z wyświetlaniem obrazu w 4K UHD oraz współpracę z urządzeniami VR.

Wyposażenie np. tabletu w 8 GB pamięci LPDDR RAM zapewni m.in. płynniejsze odtwarzanie filmów w 4K. Dodać należy, że dzięki procesowi produkcji 10 nm, nowe układy potrzebują znacznie mniej energii do zasilania. Zużywają jej tyle samo co wcześniejsze kości 4 GB RAM produkowane w procesie 20 nm, ale oferują dwukrotnie większą pojemność.

Samsung nie ujawnia jeszcze w jakich modelach urządzeń pojawią się nowe układy pamięci, ale można założyć, że producent zechce je zainstalować w Galaxy S8, który ma zatrzeć złe wrażenie po Galaxy Note 7.

Źródło: Samsung.com

You may also like...