Samsung pokazał nowy modem LTE

W nowych modelach smartfonów, internet mobilny będzie szybszy od stacjonarnego. Samsung pokazał nowy modem LTE 6CA o prędkości 1,2 Gbps.

Z roku na rok internet mobilny w naszych smartfonach staje się coraz szybszy, co oczywiście cieszy użytkowników. Umożliwia bowiem szybsze ściąganie filmów i zapewnia dostęp do treści w 4K.

W przyszłym roku internet stanie się jednak jeszcze szybszy. Samsung zaprezentował bowiem zupełnie nowy modem LTE 6CA. Jest to następca 1 Gbps modemu zainstalowanego w procesorze Exynos 8985, znajdującego się w Galaxy S8. Będzie od niego o 20% szybszy, a więc osiągnie prędkość aż 1,2 Gbps. To transfery, dzięki któremu pełnej długości film w HD, pobierzemy w ciągu 10 sekund.

Nowy modem powstaje we współpracy z japońską firmą Anritsu i będzie wykorzystywał sześć pasm częstotliwości zamiast pięciu, co zapewni znacznie stabilniejszy transfer danych. Ma też wspierać technologię 4×4 MIMO, dzięki której w przypadku silnego sygnału zwiększa się prędkość transmisji. Dodatkowo obsłuży technologię 256 QAM.

Produkcja modemu 6CA rozpocznie się pod koniec tego roku, a więc nie trafi on do Galaxy Note 8. Ujrzymy go więc zapewne dopiero w przyszłorocznym modelu Galaxy S9.

Niestety na pełne wykorzystanie możliwości tej technologii będziemy musieli sporo poczekać. Większość operatorów obsługuje bowiem maksymalnie trzy kanały LTE, a więc próżno marzyć o osiągnięciu maksymalnej prędkości.

modem LTE

Źródło: Samsung.com

You may also like...