Samsung potwierdza wysuwaną kamerę w Galaxy A90

Zaproszenie na premierę Galaxy A90 potwierdza, że nowy smartfon Samsunga będzie miał wysuwaną kamerę. Jego prezentacja odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Przez kilka ostatnich lat, Samsung skupiał się na rozwoju topowych modeli, zaniedbując niego urządzenia ze średniej półki. Wszystkie nowe pomysły trafiały więc do flagowych produktów. A tymczasem inne modele praktycznie nie oferowały żadnych nowych rozwiązań technologicznych.

Sytuacja zmieniła się jednak w zeszłym roku, gdy Samsung ogłosił nową strategię dotyczącą urządzeń ze średniej półki. Jej efektem są m.in., nowe modele Galaxy A7 i Galaxy A9, które dostały potrójne oraz poczwórne aparaty fotograficzne. Koreański producent na tym jednak nie kończy unowocześniania swych produktów i przygotowuje się do premiery pierwszego smartfona z wysuwaną kamerą.

Będzie nim Galaxy A90, którego oficjalna prezentacja odbędzie się w przyszłym miesiącu, podczas kolejnego wydarzenia Galaxy Event. Do tej pory obecność takiej kamery była jedynie plotką, lecz producent właśnie potwierdził ten fakt za pomocą zaproszenia na premierę sprzętu. Firma opublikowała na swym Twitterze krótką animację, pokazującą skatera wyskakującego w górę poza obrys wyświetlacza telefonu.

To jednoznacznie potwierdza, że Galaxy A90 będzie pierwszym smartfonem tego producenta, wyposażonym w wysuwaną kamerę. Będzie ona nie tylko wysuwana, ale również obrotowa. Dodam, że koreańska marka promuje nowy produkt również jako sprzęt gamingowy, co jeszcze bardziej rozpala naszą ciekawość dotyczącą specyfikacji.

Odpowiedzi na wszystkie pytanie powinniśmy uzyskać już 10 kwietnia. Na ten dzień zaplanowano bowiem event, który odbędzie się równocześnie w Bangkoku, Mediolanie oraz Sao Paulo.

Galaxy A90

Źródło: Twitter.com

You may also like...