Samsung pracuje nad procesorem dla Galaxy S9

Koreańskie media twierdza, że Samsung wspólnie z Qualcommem, rozpoczynają właśnie pracę nad procesorem przeznaczonym dla Galaxy S9. Będzie nim Snapdragon 845, który znajdziemy również w przyszłorocznych modelach smartfonów.

Kilka dni temu informowałem, że Samsung pracuje już nad Galaxy S9, następcą smartfona, który pod koniec minionego tygodnia trafił na europejskie rynki. Jednym z elementów, którymi zajmuje się koreański gigant, jest procesor.

Jak donosi Aju Business Daily, Samsung wspólnie z Qualcommem, pracują nad Snapdragonem 845, który znajdzie się pod maską nadchodzącego flagowca oraz wielu innych topowych modeli smartfonów, które do sprzedaży trafią w przyszłym roku kalendarzowym. Nowy układ jest jeszcze na etapie projektowani, ale gdy prace się zakończą, wówczas trafi do seryjnej produkcji, choć na razie nie wiadomo, czy będzie go wytwarzać Samsung, czy też tajwańska firma TSMC.

Nowy układ ma być o 10% mocniejszy od Snapdragona 835, który siedzi w Galaxy S8, a także zużywać będzie o 15% mniej energii. Innymi słowy zapewni bardziej płynne działanie aplikacji mobilnych oraz wydłuży czas działania telefonu.

Źródło: Theinvestor.co.kr

You may also like...