Google Play Music standardową aplikacją dla Samsungów

Samsung potwierdził, że standardową aplikacją muzyczną dla jego smartfonów, będzie Google Play Music. Oznacza to, że koreański koncern coraz bardziej zacieśnia współpracę z koncernem Google.

Był taki czas, gdy Samsung i Google nie do końca się lubili, gdyż koreański koncern oferował zbyt wiele możliwości personalizacji systemu na swych urządzeniach, co nie podobało się gigantowi z Mountain View.

Najwyraźniej wszelkie niesnaski udało się zakończyć, gdyż obie firmy zacieśniają współpracę. Jej efektem jest m.in., uczynienie Google Play Music standardową aplikacją muzyczną na smartfonach tego producenta. Plan ten zaczęto realizować już w zeszłym roku, instalując tę aplikację na Galaxy S7, ale od tego roku pojawi się ona na wszystkich nowych modelach telefonów.

Współpraca obu firm nie ograniczy się jednak tylko do instalowania Google Play Music. Sama aplikacja została bowiem wyposażona w funkcje dostępne wyłącznie użytkownikom sprzętu Samsunga. Jedną z nich jest możliwość załadowania do chmury aż 100 000 utworów (pozostali mogą tylko 50 tys.). Dodatkowo posiadacze modelu Galaxy S8, będą mogli przez trzy miesiące testować aplikację całkowicie za darmo.

A to tylko część bonusów, gdyż w planach jest jeszcze kilka innych funkcji specjalnych, które zostaną dodane w niedalekiej przyszłości.

Źródło: Blog.google

You may also like...