Samsung pracuje nad nowym smartwatchem z dużą baterią

Nieoficjalne przecieki sugerują, iż Samsung pracuje nad smartwatchem Galaxy Watch 5 Pro. Zegarek ma otrzymać dużą baterię, a na rynku możemy się go spodziewać już w sierpniu bieżącego roku.

Samsung planuje rozszerzenie oferty smartwatchy Galaxy Watch o zupełnie nowy model. Według najnowszych przecieków, inżynierowie koreańskiego giganta pracują obecnie nad Galaxy Watch 5 Pro. Oficjalnej specyfikacji technicznej jeszcze nie znamy, lecz źródła zdradzają nam czego możemy się po zegarku spodziewać.

Największą zmianą ma być bateria, która będzie znacznie większa. Akumulator będzie miał pojemność 572 mAh. Będzie więc większy niż 361 mAh bateria, którą znajdziemy w modelu Galaxy Watch 4, dostępny w tych sklepach w cenie od 1095 zł. Zapewni to o 60 procent dłuższy czas pracy w porównaniu do poprzednika, co oczywiście pozwoli ładować zegarek znacznie rzadziej. Systemem operacyjnym sprzętu będzie natomiast platforma Wear OS.

Oczywiście większa bateria to zapewne nie jedyne zmiany, jakie koreańska marka wprowadzi w nowym zegarku. Co ciekawe, w zeszłym roku koncern opatentował pasek z wbudowanymi ogniwami solarnymi, służącymi do zasilania zegarka. Wątpliwie jest jednak to, by taka technologia pojawiła się w nadchodzącym sprzęcie.

Na tę chwilę musimy jednak uzbroić się w cierpliwość, gdy nie wiadomo dokładnie kiedy Galaxy Watch 5 Pro doczeka się oficjalnej prezentacji. Przecieki wspominają wprawdzie o sierpniowej premierze, ale trudno powiedzieć na ile te doniesienia są prawdziwe.

Galaxy Watch 5 Pro

Źródło

You may also like...