Spotify Car Thing dostanie obsługę połączeń głosowych

Spotify zapowiada wzbogacenie samochodowego odtwarzacza Car Thing o nowe funkcje. Jedną z nich będzie możliwość odbierania przychodzących połączeń głosowych podczas jazdy.

Spotify jest aplikacją bardzo chętnie wykorzystywaną w samochodach. Kierowcy używają jej do umilenia sobie podróży muzyką lub słuchaniem ulubionych podcastami. O ile jednak w nowych autach korzystanie z niej nie jest problemem, gdyż zestawy inforozrywki są do tego przystosowane, to w starszych autach jest inaczej. Ich radia nie są przystosowane do aplikacji mobilnych, więc korzystanie z muzycznego serwisu normalnie nie jest możliwe.

W 2019 roku Spotify wypuściło więc na rynek odtwarzacz Car Thing, który pozwala korzystać w serwisu w każdym aucie. Jest to samodzielne urządzenie sterowane głosem, które po sparowaniu ze smartfonem umożliwia streaming muzyki. Początkowo gadżet był jednak słabo dostępny i dopiero w lutym tego roku nastąpiła jego oficjalna premiera.

Teraz platforma przygotowała aktualizację do swego odtwarzacza, które wzbogaci go o oczekiwaną funkcję odbierania połączeń telefonicznych. Po sparowaniu ze smartfonem, na wyświetlaczu Car Thing będziemy mogli zobaczyć kto do nas telefonuje, a następnie odebrać lub odrzucić połączenie bez użycia telefonu.

Kolejną nowością jest możliwość wykorzystania firmowego asystenta, do odtwarzania spersonalizowanej playlisty bazującej na gatunku, nastroju lub aktywności. Wystarczy tylko wydać odpowiednią komendę, zaś cyfrowy pomocnik zacznie odtwarzać wybrane przez nas utwory.

Car Thing

Następną zmianą jest funkcja kolejkowania piosenek, która według firmy jest jedną z bardziej oczekiwanych opcji. Umożliwi użytkownikom dodawanie dodatkowych utworów i podcastów do kolejki. Funkcja działać ma na trzy sposoby. Pierwszy to po prostu kliknięcie ikony “dodaj do kolejki” znajdującej się obok utworu. Drugi sposób to użycie pokrętła jog, a ostatnia opcja wykorzystuje asystenta głosowego.

Nowe funkcje najpierw pojawią się dla platformy iOS, natomiast użytkownicy Androida otrzymają je w późniejszym terminie. Jeśli chcielibyście kupić Car Thing, to zapraszam bezpośrednio na stronę Spotify, gdzie odtwarzacz jest dostępny w cenie 89,99 dolarów.

Źródło

You may also like...