Samsung prezentuje przenośny dysk SSD T3

Firma Samsung Electronics zaprezentowała najnowszy model zewnętrznego dysku SSD T3 klasy premium o pojemności do dwóch terabajtów.

Niewielkich rozmiarów dysk został wyposażony w kości pamięci Vertical NAND (V-NAND) i technologię SSD TurboWrite. Dzięki temu umożliwia uzyskanie doskonałych parametrów eksploatacyjnych pozwalających różnorodnym użytkownikom, w tym twórcom treści, klientom biznesowym i specjalistom z branży informatycznej, szybko i łatwo zapisywać, przechowywać oraz przesyłać duże pliki multimedialne pomiędzy wieloma różnymi urządzeniami.

Samsung SSD T3 będzie dostępny w wielu różnych pojemnościach (250 GB, 500 GB i 1 TB). Dysk otrzymał wyróżnienie w konkursie CES Innovation Awards 2016 w kategorii akcesoria.

Zewnętrzna pamięć masowa – nowy poziom wydajności pracy

Wraz ze zwiększaniem się oferty treści wideo 4K użytkownicy coraz częściej korzystają z zewnętrznych nośników pamięci masowej, wybierając urządzenia oferujące szybszy transfer danych i dużą pojemność. T3 stanowi tu idealne rozwiązanie, umożliwiając uzyskanie niewiarygodnie szybkiego transferu plików przy sekwencyjnych prędkościach odczytu i zapisu wynoszących maks. 450 MB/s z wykorzystaniem interfejsu USB 3.1. Stanowi to cztery razy większą prędkość w stosunku do alternatywnych rozwiązań w zakresie zewnętrznych dysków HDD*.

Najtańsze dyski ssd

Mobilność i trwałość

Kompaktowy, lekki i trwały dysk SSD T3 został zaprojektowany specjalnie pod kątem potrzeb mobilnego stylu życia współczesnych użytkowników. Dysk jest mniejszy od średniej wielkości wizytówki i waży zaledwie około 50 gramów, dzięki czemu jest łatwo go przenosić i przechowywać.

W przeciwieństwie do zewnętrznego dysku twardego, SSD nie ma ruchomych części. W związku z tym model T3 jest lepiej zabezpieczony przed uszkodzeniami i utratą danych na skutek uderzeń i upadków. Dysk został wyposażony w nową, odporną na wstrząsy metalową obudowę oraz wewnętrzną ramkę. T3 wytrzymuje 1500 G siły i upadek z wysokości do dwóch metrów. Wbudowane zabezpieczenie termiczne chroni go przed przegrzaniem w skrajnych temperaturach. Model T3 jest objęty trzyletnią gwarancją.

Większa kompatybilność i bezpieczeństwo danych

Dysk został wyposażony w port USB 3.1 typu C. T3 jest kompatybilny z szeroką gamą obsługiwanych urządzeń USB, w tym z najnowszymi smartfonami i tabletami z systemem Android oraz komputerami z systemem Windows lub Mac OS. Użytkownicy mogą wysyłać dane z dysku do komputera oraz z komputera do dysku, uzyskiwać dostęp do przechowywanych na dysku treści poprzez urządzenia mobilne, a także wyświetlać treści multimedialne z dysku na urządzeniach z dużym ekranem, takich jak telewizory. T3 korzysta z systemu exFAT, szeroko przyjętego systemu plików z domyślnym formatem pozwalającym na bezproblemowe użytkowanie urządzenia. Współpracuje również z nową dodatkową aplikacją mobilną przeznaczoną dla urządzeń z systemem Android – Samsung Portable SSD – która obsługuje funkcję zmiany haseł oraz pozostałe funkcje kontroli.

Konfiguracja dysku przebiega w prosty sposób z użyciem jednego ustawianego przez użytkownika hasła. Dysk obsługuje 256-bitowe szyfrowanie sprzętowe AES zapewniające wysoki poziom bezpieczeństwa i ochrony w całym zakresie urządzeń bazujących na systemach Windows, Mac i Android OS. Nawet jeśli dysk dostanie się w niepowołane ręce, przechowywane na nim dane będą niedostępne i w ten sposób pozostaną bezpieczne.

Przenośny dysk SSD T3 zostanie wprowadzony do oferty rynkowej w lutym 2016 roku w Stanach Zjednoczonych, Chinach, Korei oraz w wybranych krajach europejskich, a następnie będzie sukcesywnie wyprowadzany na rynki na całym świecie.

Najważniejsze dane techniczne

Kategoria: Samsung Portable SSD T3
Pojemność:250 GB / 500 GB / 1 TB / 2 TB
Interfejs: Kompatybilny z USB 3.1, USB 2.0
Wymiary (dł. x szer. x wys.): 74 x 58 x 10,5 mm
Ciężar: 51 g (mniej niż 2 uncje)
Szybkość transferu: Sekwencyjna: Do 450 MB/sec
Tryb UASP: Obsługuje
Szyfrowanie: Szyfrowanie sprzętowe AES 256-bitowe
Bezpieczeństwo: Ustawianie hasła (opcjonalnie)
Wymagany system Windows 7 lub nowszy, Mac OS 10.7 lub nowszy oraz Android KitKat
(wersja 4.4) lub nowsza wersja.
Certyfikacja: CE, BSMI, KC, VCCI, C-tick, FCC, IC, UL, TUV, CB
Zgodność z RoHS: RoHS2
Gwarancja: 3-letnia ograniczona

Źródło: havasww.com

You may also like...