Nowe procesory Samsunga dostaną rdzenie ARM

Samsung zamyka oddział w Austin, który zajmował się projektowaniem rdzeni do procesorów firmowych smartfonów. Pracę straci około 300 osób, które były tam dotychczas zatrudnione.

Samsung jest jednym z niewielu producentów smartfonów, który samodzielnie projektuje i wytwarza dla nich procesory. Co więcej, koncern robi to w sposób kompleksowy, a więc sam zajmuje się także projektowaniem rdzeni do własnych układów. Firma rozpoczęła ich projektowanie w 2016 roku. Natomiast rdzenie Mongoose po raz pierwszy zastosowano w procesorze Exynos 8890, który trafił do modeli z rodziny Galaxy S7.

Koreański koncern postanowił jednak zmienić strategię w zakresie samodzielnego projektowania rdzeni i właśnie ogłosił, że nie będzie już dłużej tego robił. Firma potwierdziła zamknięcie fabryki w Austin w Teksasie zajmującej się tym zadaniem, w której zatrudnionych jest około 300 osób. Wszyscy stracą swą pracę z dniem 31 grudnia, bowiem wówczas fabryka oficjalnie zakończy pracę.

Przedstawiciel firmy wyjaśnił, że decyzję podjęto dlatego, aby zapewnić procesorom Exynos większą konkurencyjność. Według nieoficjalnych informacji, firma zastąpi własne rdzenie produktami ARM. Tak właśnie od wielu lat postępują Huawei i Qualcomm, które również korzystają z układów brytyjskiej firmy. Układy ARM pojawią się już w Exynosie 9830 i będą to cztery rdzenie Cortex-A77.

Co ciekawe, Samsung zmienia strategię nie tylko odnośnie rdzeni w CPU. Koreańska firma współpracuje też z AMD w celu stworzenia nowych jednostek graficznych GPU. Przyszłe modele jej smartfonów zapowiadają się więc bardzo interesująco.

Samsung

Źródło

You may also like...