Samsung rozpoczął produkcję 512 GB pamięci eUFS 3.0

Samsung poinformował o rozpoczęciu seryjnej produkcji 512 GB układów eUFS 3.0 do smartfonów. Do sprzedaży trafią jeszcze w tym miesiącu i niebawem znajdziemy je w topowych modelach smartfonów.

Pamięć flash jest kluczowym elementem odpowiadającym za funkcjonowanie każdego smartfona. Dlatego powinna być nie tylko pojemna, ale również bardzo szybka. To właśnie ona służy nam do instalacji oraz uruchamiania aplikacji, odtwarzania filmów itp. Musi więc gwarantować na tyle wysoki transfer, by uniknąć problemów z oprogramowaniem wynikającym z konieczności doczytania danych.

W 2017 roku Samsung wprowadził na rynek nowe układy pamięci o nazwie eUFS, które zaczęto montować w niektórych urządzeniach mobilnych. Pierwsza generacja oferowała sekwencyjny odczyt i zapis danych na poziomie odpowiednio 860 oraz 255 MB/s, co było całkiem niezłym wynikiem. Teraz koreański gigant przygotowuje się do wprowadzenia na rynek trzeciej generacji układów, które w tym miesiącu trafią do sprzedaży. Firma właśnie oficjalnie rozpoczęła ich seryjną produkcję.

eUFS 3.0 oferują odczyt danych na poziomie 2100 MB/s, natomiast prędkość zapisu wynosi 410 MB/s. Producent twierdzi, że nowe kości są 20-krotnie szybsze od typowej karty pamięci microSD, co oczywiście znacznie podnosi komfort użytkowania telefonu. Taka pamięć świetnie nadaje się do nagrywania wideo w rozdzielczości 4K oraz słuchania muzyki w bezstratnych formatach.

Nowe układy będą oferowane w wersji o pojemności 512 GB oraz 128 GB. W planach są jeszcze modele o pojemnościach 256 GB oraz 1 TB, które do sprzedaży trafią w drugiej połowie bieżącego roku.

eUFS 3.0

Źródło: Samsung.com

You may also like...