Samsung S95B QD-OLED pierwszym telewizorem ze 144 Hz odświeżaniem w 4K

Jeden z YouTuberów odkrył, że Samsung S95B QD-OLED oferuje 144 Hz odświeżanie w rozdzielczości 4K. Na pewno docenią to fani gier, bawiący się na swych pecetach.

Dla fanów gier kluczowe znaczenie ma płynność wyświetlanego obrazu. Nie zależy ona jednak wyłącznie od wydajności posiadanego sprzętu, ale również od płynności obrazu urządzenia, które je wyświetla.

Dlatego standardem w komputerowych monitorach dla graczy jest 144 Hz, a pojawia się coraz więcej modeli oferujących nawet 240 Hz odświeżanie. Nieco inaczej sprawa wygląda w przypadku konsol takich jak PlayStation 5 czy Xbox Series X, które w rozdzielczości 4K wspierają jedynie 120 Hz. Takie parametry oferuje wiele droższych modeli telewizorów, ale jak się okazuje, można w tej kwestii zrobić nieco więcej.

Popularny brytyjski kanał HDTVTest zajmujący się testowaniem telewizorów odkrył, że Samsung S95B QD-OLED wspiera 144 Hz odświeżanie w rozdzielczości 4K. Taką wartość odświeżania uzyskał po podłączeniu telewizora kablem HDMI 2.1, do peceta wyposażonego w kartę Nvidia GeForce RTX 3090. YouTuber potwierdził również, że telewizor nie pomija żadnych klatek podczas pracy w trybie 144 Hz.

Samsung S95B

Istotne jest również to, że technologia Nvidia G-Syng działa na tym telewizorze bezbłędnie przy częstotliwościach powyżej 120 kl./s. Jedynym minusem jest to, że tryb ten ogranicza w telewizorze głębię kolorów do 8-bitów.

Warto jednak podkreślić, że Samsung S95B QD-OLED oficjalnie nie obsługuje takiej częstotliwości odświeżania. Oznacza to, że nie ma gwarancji iż będzie kompatybilny ze wszystkimi modelami kart graficznych.

Źródło

You may also like...