Samsung ma nietypowy pomysł na składany smartfon. Urządzenie składa się dwustronnie

Za kilka dni Samsung pokaże swój pierwszy składany smartfon. Tymczasem najnowszy patent pokazuje, że firma ma znacznie więcej pomysłów na tego typu urządzenia.

Już w przyszłym tygodniu, podczas Unpacked 2019, Samsung zaprezentuje długo oczekiwany Galaxy Fold. Wreszcie ujrzymy zapowiadany od dawna składany smartfon i sprawdzimy jakie rozwiązania technologicznie się w nim pojawią.

Wygląda jednak na to, że koreańska marka ma znacznie więcej pomysłów dotyczących tego typu sprzętu. A niektóre z nich są niezwykle śmiałe, tak jak w przypadku koncepcji zaprezentowanej w nowym patencie. Patent opublikowany przez LetsGoDigital, pokazuje bowiem składany smartfon, lecz zupełnie inny niż to co widzieliśmy do tej pory. Urządzenie bardziej przypomina ZTE Axon M i zamiast jednego wyświetlacza, posiada dwa oddzielne.

Zapewne zastanawiacie się dlaczego sprzęt ma dwa wyświetlacze, zamiast jednego elastycznego. Po jego rozłożeniu nie będzie więc iluzji dużego ekranu, gdyż na środku pojawi się zauważalne łączenie. Taki projekt nie jest jednak przypadkowy. Jeśli przyjrzycie się renderom, zauważycie, że smartfon składa się na dwie strony. Można więc złożyć go ekranami do środka lub na zewnątrz. To wbrew pozorom nie jest takie głupie rozwiązanie, gdyż składając wyświetlacze do środka, chronimy je przed uszkodzeniami.

Rzecz jasna musimy pamiętać, że to tylko patent, a więc urządzenie istnieje wyłącznie na desce kreślarskiej. Sam pomysł jest jednak bardzo ciekawy. Dodatkowo sprzęt o takiej konstrukcji byłby tańszy, gdyż nie trzeba stosować kosztownego wyświetlacza.

składany smartfon

składany smartfon

Źródło: Letsgodigital.org

You may also like...