Sony wywołuje coraz większą wściekłość blokadą Fortnite

Użytkownicy konsol PlayStation 4 są coraz bardziej wściekli na Sony za działania związane z grą Fortnite. Japoński koncern zablokował bowiem funkcję cross-play, uniemożliwiając tym zabawę na konsoli Nintendo Switch.

Kilka dni temu na Nintendo Switch pojawiła się długo oczekiwana gra Fortnite, jedna z najpopularniejszych obecnie gier na rynku. Tytuł zdobył w ciągu niecałego roku 125 mln graczy i wiele wskazuje na to, że pojawienie się go na konsoli japońskiego koncernu, szybko zwiększy ich liczbę. Jest to całkiem prawdopodobne, gdyż tylko w ciągu pierwszego dnia pobrano ją ponad 2 mln razy.

Niestety na przeszkodzie w powiększaniu liczby użytkowników stanęło Sony, które blokuje funkcję cross-play. Opcja ta pozwala posiadaczom jednej platformy, bawić się z użytkownikami innych urządzeń. W tym wypadku właściciele PlayStation 4, mogą wspólnie grać z użytkownikami pecetów, Xboxa One, Maca, a nawet smartfonów. Ale nie z posiadaczami konsoli Nintendo.

Sytuacja jest o tyle irytująca, że posiadacze kont Epic Games, którzy używali ich do grania w Fortnite na PS4, nie mogą tego samego konta użyć do zabawy na Nintendo Switch. Jak nietrudno się domyśleć, gracze są wściekli, a ich złość jest skierowana w stronę japońskiego giganta, który jest sprawcą takiego stanu rzeczy. Co gorsza, firma do tej pory nie komentowała sprawy, dodatkowo podsycając falę krytyki. Wreszcie wydała oświadczenie, w którym jednak zupełnie niczego nie wyjaśnia.

Epic Games zapewne teraz żałuje, że dał Sony tak wielką kontrolę nad innymi platformami i można się domyśleć, że następnym razem nie popełni takiego błędu. Niestety na tej walce stracą przede wszystkim gracze, a w szczególności posiadacze PS4. Chcąc grać na PS4 będą musieli założyć nowe konta, tracąc cały dotychczasowy postęp.

Przypomnę, że wprawdzie tryb Battle Royale jest całkowicie darmowy, to warto posiadać jeszcze tryb Ratowanie Świata, który zakupicie w tym sklepie. To dodatkowa opcja rozgrywki, która zapewni nam sporą ilość V-Dolców, czyli waluty gry. Jest ona używana do kupowania karnetów bojowych w Battle Royal oraz skórek i innych kosmetycznych przedmiotów. To znacznie tańsze rozwiązanie niż kupowanie V-Dolców w sklepie gry.

Fortnite

Źródło: BBC.com

You may also like...