Samsung skończy z marką Note?

Po tym jak Samsung musiał ponownie wycofać z rynku Galaxy Note 7, telefon jest już całkowicie spalony w oczach konsumentów. Rosyjskie źródła donoszą więc, że koncern planuje całkowicie skończyć z marką Note.

Ostatnie tygodnie nie były dla Samsunga najszczęśliwsze. Koreański producent musiał zmierzyć się z niepowstrzymanym problemem wybuchających Galaxy Note 7, co najpierw zmusiło koncern do wycofania urządzeń z rynku, a potem do całkowitego wstrzymania jego produkcji.Problemy ze smartfonem poważnie odbiły się na marce Note, bo nawet gdyby koncern wyprodukował kolejną generację urządzenia, to i tak nikt by go nie kupił, pamiętając jakie zagrożenie stanowił poprzedni model. Być może dlatego, Samsung całkowicie uśmierci markę Note.

Tak twierdzą media, powołujące się na źródła znajdujące się w rosyjskim oddziale Samsunga. Firma jest świadoma faktu, że problemy całkowicie zniszczyły markę Note, więc odzyskanie zaufania klientów byłoby zwyczajnie nieopłacalne i zapewne taniej byłoby ją definitywnie uśmiercić, a następnie wypromować zupełnie nową. Z przeprowadzonego przez producenta badania rynku wynika, iż obecnie połowa konsumentów jest do marki nastawiona negatywnie, więc jej reanimacja pochłonęłaby zbyt dużo pieniędzy.

Dodam, że pierwszy smartfon z rodziny Galaxy Note pojawił się na rynku 28 października 2011 roku i był pierwszym telefonem z wyświetlaczem powyżej 5″.

Źródło: Hi-tech.mail.ru

You may also like...