Samsung skróci czas ładowania flagowego Galaxy S10

Już wkrótce urządzenia z rodziny Galaxy S10 otrzymają nową funkcję szybkiego ładowania o mocy 25 W. Znacznie skróci to czas ładowania telefonu.

Producenci smartfonów niechętnie montują w nich duże baterie, więc starają się zwiększać prędkość ładowania, by przerwa w działaniu sprzętu była jak najkrótsza. Najlepiej na tym polu wypada na razie Xiaomi, które kilka dni temu zaprezentowało ładowarkę o mocy 100 W. Nowy gadżet naładuje nam smartfona w czasie zaledwie 17 minut.

Samsung na razie nie planuje tak ekstremalnych posunięć, ale on również zamierza przyspieszyć ładowanie wszystkich urządzeń z rodziny Galaxy S10. Obecnie flagowy smartfon wspiera 15 W system przewodowego ładowania. Tymczasem jak donosi Ice Universe, podczas zorganizowanej w Chinach konferencji padła deklaracja udostępnienia użytkownikom systemu 25 W.

Wsparcie wyłącznie dla 15 W systemu ładowania jest bowiem ograniczone wyłącznie przez oprogramowanie telefonu. Innymi słowy, blokadę można zdjąć, a producent uczyni to w kolejnej aktualizacji sprzętu. 25 W ładowanie nie będzie oczywiście niczym nadzwyczajnym, gdyż rywale oferują na tym polu znacznie więcej. Na przykład Xiaomi Mi 9 obsługuje 27 W ładowanie, zaś Huawei Mate 20 Pro oraz Huawei P30 Pro ma aż 40 W system szybkiego ładowania. Oczywiście jeśli zechcemy korzystać z nowej prędkości ładowania, będzie to wymagało zakupu nowej ładowarki o większej mocy. Model standardowo dodawany do smartfona ma bowiem tylko 15 W.

Zmiany w czasie ładowania baterii nie są jedynymi, które Samsung szykuje dla Galaxy S10. Producent pracuje także nad zupełnie nowym trybem nocnym, przeznaczonym do robienia zdjęć. Ma on przypominać funkcję Night Sight dostępną w smartfonach z rodziny Pixel. Funkcja łączy dłuższą ekspozycję ze specjalnym oprogramowaniem, co pozwala wykonywać jaśniejsze zdjęcia o wyższym poziomie szczegółowości. Z podobnego rozwiązania korzysta w swych flagowcach również Huawei.

Galaxy S10

Źródło: Twitter.com

You may also like...