Red Dead Online stanie się samodzielną grą

Od 1 grudnia do grania w Red Dead Online nie będziemy już potrzebowali Red Dead Redemption 2. Tryb sieciowy stanie się bowiem całkowicie samodzielną grą.

Od premiery Red Dead Redemption 2 minęło już kilka dobrych lat, lecz produkcja Rockstara nadal cieszy się sporą popularnością. Zawdzięcza ją rozbudowanemu trybowi sieciowemu, który oferuje świetną zabawę i zapewnia rozrywkę przez naprawdę długi czas.

Dotychczas chcąc bawić się trybem sieciowym, musieliśmy wydać prawie 200 zł na samą grę, ale to niebawem przestanie być konieczne. Rockstar Games zamierza bowiem oddzielić tryb single player od multi i udostępnić go jako całkowicie samodzielną grę. Firma planuje to zrobić już od 1 grudnia, zaś tryb sieciowy będzie dostępny w PlayStation Store, Microsoft Store, Rockstar Games Launcher, Epic Games Store oraz na Steamie.

Nie łudźmy się jednak, że Rockstar przestanie w ten sposób sięgać do naszej kieszeni. Za Red Dead Online trzeba będzie zapłacić 5 dolarów na wszystkich platformach. Ta cena jest jedynie tymczasowa i obowiązuje do 21 lutego przyszłego roku, natomiast po tym czasie wzrośnie do 20 dolarów. Jeśli natomiast chcielibyśmy wypróbować single player, to będzie można odblokować go za dodatkową opłatą.

Musimy jednak pamiętać o przygotowaniu naprawdę dużej ilości wolnego miejsca na dysku. Red Dead Online wymaga bowiem aż 123 GB przestrzeni. Gra oczywiście będzie działać na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S poprzez wsteczną kompatybilność. Potrzebna będzie jednak subskrypcja PlayStation Plus lub Xbox Live Gold.

Red Dead Online

Źródło

You may also like...